Calvin Klein Eternity Purple Orchid Bayan Parfüm
En iyi Açık Parfüm
En iyi açık parfüm
Kaliteli parfüm arıyorsanız TIKLAYINIZ


Calvin Klein Eternity Purple Orchid Bayan Parfüm

Calvin Klein markasının Eternity Purple Orchid modeli, kadınlar için çiçekli odunsu bir misk kokusu. Bu kokunun arkasındaki burun Pascal Gaurin ve Sophia Grojsman. Üst notalarda çiçek notaları, meyveli notalar, yeşil notalar ve su zambakları bulunur; Orta notalarda erik, frezya, beyaz şeftali, helyotrop ve orkide; Taban notaları odunsu notalar, badem ve misktir. Eternity Purple Orchid 2003 yılında sunuma başlatıldı.

Üst Nota
Çiçek notaları

Çiçek notaları

Meyve notaları

Meyve notaları

Yeşil notalar

Yeşil notalar

Nilüfergiller

Nilüfergiller

Orta Nota
Erik

Erik

Frezya

Frezya

Şeftali

Şeftali

Kediotu

Kediotu

Alt Nota
Orkide

Orkide

Odunsu notalar

Odunsu notalar

Badem

Badem

Misk

Misk

Calvin Klein Eternity Purple Orchid Bayan Parfüm Kalıcı mı?

Calvin Klein Eternity Purple Orchid Bayan Parfüm kalıcılık konusunda toplam 16 Adet Oy Kullanıldı 100 üzerinden 75 puan almıştır. Parfümün yayılım gücü (farkedilirlik) oranı da aynı oylama ile 100 üzerinden 68 puan almıştır.
Parfüm Kalıcılığı
KALICILIK
75%
Parfüm Farkedilirliği
FARKEDİLİRLİK
68%
16 Adet Oy Kullanıldı
Beğeni Oranı
Parfümü beğendim
BEĞENDİ
63%
Parfümü beğenmedim
BEĞENMEDİ
38%
8 Adet Oy Kullanıldı
Günlük Kullanım
Parfüm gündüze uygun
GÜNDÜZ
63%
Parfüm geceye uygun
GECE
38%
8 Adet Oy Kullanıldı
Tahmini Nota Oranları
Üst Nota
64%
Orta Nota
24%
Alt Nota
12%
Hangi Mevsime Uygun?
Parfüm ilkbahar mevsimine uygun
İLKBAHAR
38%
Parfüm yaz mevsimine uygun
YAZ
25%
Parfüm sonbahar mevsimine uygun
SONBAHAR
13%
Parfüm kış mevsimine uygun
KIŞ
25%
8 Adet Oy Kullanıldı
Parfüm Özellikleri
20-60 Yaşlar için uygun
2003 Yılında Piyasaya Sunuldu
Editör Puanı 100 Üzerinden 82
3097 Kişi Bu Parfümü İnceledi
Parfüm Oylaması
Calvin Klein Eternity Purple Orchid Bayan Parfüm 0 / 100 puan aralığı içinde
8 Adet Oy Kullanılarak
43 Puan Aldı

Calvin Klein Eternity Purple Orchid Bayan Parfüm Yorumları

Calvin Klein kokularında benimle asla aynı fikirde olmayan bir şey var. Karışıma eşlik eden notalar ne kadar hoş olursa olsun, bunumu sızlatıyolar. Taze kokulu bir çiçek.
Kadınsı-yumuşak, taze ve biraz çiçek kokuyor, ama çok fazla değil. Yeşil notalar baskın.
Bu benim favori parfümlerimden biri. Bu parfümü sadece ben değil, yoldan geçen erkekler de seviyor.. ;] Yaklaşık 3 yıldır kullanıyorum. Parfüm oldukça güçlüdür, bu nedenle sadece 1 veya 2 sprey yeterlidir hatta 2 çok fazla olacaktır. Ve koku kesinlikle uzun süre kalıcı. Bir daha bulursam kesinlikle geri alacağım.
Bunu yaklaşık 9 yıl önce satın aldım ve keşke hala satın alabilseydim. Koku hafif ve özellikle yaz aylarında harika. Bana egzotik ve hipnotize edici kokuyor. Mor şişe özellikle güzel. Üretimden kalkmış ama yeniden geleceğini ve geldiğini söyleyenler var.
Uzun bir aradan sonra bunu tekrar üretimde görmek hoş bir sürpriz oldu. Genelde daha çok yoğun kokularını severim (vanilya, badem) ama bu bana sevdiğim bir şekeri hatırlatıyor. Bu kokuyu seviyorum ama mağaza fiyatı saçma pahalı.
Birçok insan bu parfümden zevk alıyor gibi görünse de bence bunu asla geri getirmemeliydiler. Bundan aldığım güçlü su, yeşil his, nilüfer çiçeği havasından gerçekten hoşlanmıyorum.
Çok temiz bir çiçek kokusu. Biraz tozlu. Hoş ve serin bahar sabahları gibi esintiler aklınıza gelsin.
Bahar için hafif, taze bir koku. Badem kokusu hiç hissedilmiyor. Ağır veya aşırı tatlı bir koku olmadığından parfümü takdir ettim. Ben tekrar satın alacağım.
Bu hoş bir kombinasyon ve ben yeterince bu özel kokudan yararlanamıyorum. Üzerine pek çok övgüler yazılmış ama bence gerçek dışı. Abartılacak bir koku değil.
Çok güzel ve kadınsı. Güzel bir bahar kokusu. Gerçek ve hakiki menekşeye sahip. Koku gerçekten şişeyle muntazam bir şekilde eşleşmiş vaziyettedir. İlk patlamada biraz keskin ve sinirli ama biraz zamanla teninize yerleştiğinde gerçekten güzel bir çiçek haline dönüşüyor.
Bu kokunun ömrü hakkındaki tüm sözlere katılıyorum. Unisex bir koku bence.
Şaşırtıcı ozonik ve neredeyse suda yaşayan bir notaya sahip olduğum hakkında anlaşmaya vardım. Belki de su lilyumu var içerisinde. Çok güçlü ve belirgin. Açıklamada, yumuşak, temiz meyveleri ve beyaz çiçek notalarından bahsediyor. Açık söylemek gerekirse yumuşak soft bir parfüm beklerken bu şekilde sert bir içerik ile karşılaşacağımı düşünmüyordum. Kötü bir koku değil, sadece tariften beklediğimden başka bir şey çıkması beni üzdü. Keşke deneyerek alsaydım. Benim tarzımda sert belirgin kokulara yer yok.
Kuruyana kadar koku biraz erkeksi. Sonra fena bir şekilde kokuyor. Hayal kırıklığına uğradım.

KALICILIK
Kalıcılık
FARKEDİLİRLİK
FARKEDİLİRLİK
OY VER