Vetiver - Güve otu

Vetiver - Güve otu

Paçuli

Paçuli

Bambu

Bambu

Bergamot

Bergamot

Yonca çiçeği

Yonca çiçeği

Sandal ağacı

Sandal ağacı

Şakayık

Şakayık

Zambak

Zambak

Mimoza

Mimoza

Böğürtlen

Böğürtlen

Misk

Misk

Vanilya

Vanilya

üst nota oranı
Üst Nota

% 45

orta nota oranı
Orta Nota

% 45

alt nota oranı
Alt Nota

% 10

72

18-45

2000

2610

kalıcılık

% 72

KALICILIK
farkedilirlik

% 73

FARKEDİLİRLİK
beğenen

% 75

BEĞENDİ
beğenmeyen

% 25

BEĞENMEDİ
ilkbahar

% 13

İLKBAHAR
yaz

% 25

YAZ
sonbahar

% 50

SONBAHAR
kış

% 13

KIŞ
gündüz

% 50

GÜNDÜZ
gece

% 50

GECE
captcha
Çok taze ve uzun ömürlüdür. Bana Kenzo Bambu ve Issey Miyake Eau dIssey Edt'i hatırlattı. Aynı tazeliklere sahip ama kesinlikle tabiki aynı koku değil. Güzel bir klasik.
Bana çok taze kesilmiş çimen ve bambu kokuyor. Vücut kimyam için yakışan bir parfüm değil :/ Yine de içindeki potansiyeli görebiliyorum. Beğenenler çıkacaktır.
İlginç koku. Üzerimde sıcak zencefil çayı gibi kokuyor. Zencefil notalarda listelenmemiş olabilir belki bambu o baharatlılığı katıyor. Belki de güve otu. Ben de içindeki güve otunun kokusunu alıyorum ve bu parfümde oldukça güçlü. Eğer mantıklıysa, tamamıyla sıcak yeşil bir koku izlenimi veriyor denilebilir. Bence 0 unisex. Çok az maskülenliğe yöneliyor. İlginç ama benim için ideal değil çünkü özellikle yeşil kokuları sevmiyorum.
Bu koku için büyük umutlarım vardı ama kesinlikle nefret ediyorum. Tazelik kokusu, yeşil notalar vb. Belki de şişem eskidir çünkü ilk spreyde bana iyi bir koku gibi geldi. Kuruyunca hiç beğenmedim alt notaları hiç sevmedim.
Bu güzel bir parfüm. Temiz, gevrek bir tatlılık var. Arka planda biraz böğürtlen ve yoğun yeşil çimen ve bambu kokusu var. Harika bir yayılım ve uzun ömürlülüğü var. Sorun şu ki bu parfüm birkaç yıl geçti ve bulamadım. Ayrıca şişede fazla durunca koku değişiyor. Kötüleşiyor. Diğer tüm parfümlerimle birlikte karanlık, serin bir ahşap dolaptaydı tek sorunlu bu çıktı.
Bu parfüm bana kokulu deterjanla yeni yıkanmış çamaşırları hatırlatıyor... güzel kokuyor. Spor salonuna gittiğimde 1 sprey sıkıyordum. İnsanları rahatsız edecek bir koku değil.
Gün ışığı sıcağında hava derecesi yükselince etkisi hemen kaybolur. Buharlaşma ile alakalı. Benim üzerimde, bambu ve zambak belirgin. Daha çok yeşil bambu olan saf soğuk notalar var. Güzel ve bulması zor olan bir parfüm.
Onca kullandığım farklı parfümler arasında, beni yolda durdurup, parfümümün adını sordurtan tek kokudur.:)
2017 © Telif hakkı - parfum.gen.tr Açık parfüm En iyi açık parfüm